Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Predstavujeme nový FORD MONDEO

Dokonalá kombinácia techniky a remeselného spracovania, dynamiky a hospodárnosti, inovatívneho dizajnu a precíznej konštrukcie, to je nový Ford Mondeo. Prebudí vo vás nadšenie a inšpiráciu. Nové Mondeo je technologicky najvyspelejšie vozidlo značky Ford, ktoré sa doteraz predstavilo v Európe. Funkcie, ako je napríklad prednárazový bezpečnostný systém s rozpoznávaním chodcov, slúžia na zvýšenie ochrany a bezpečnosti na preplnených mestských cestách. Táto funkcia je súčasťou balíčka prednárazového bezpečnostného systému Pre-Collision Assist, do ktorého taktiež patrí systém aktívneho brzdenia Active Braking. Tento systém dokáže samostatne brzdiť a prispieť tak k vašej bezpečnosti.

mondeo-dizajn-6

  DIZAJN

Prvotriedne spracovanie

mondeo-dizajn-1Úplne nové Mondeo je najkvalitnejším modelom Ford s najlepším remeselným spracovaním. Či už pre svoj zošľachtený, elegantný, športový a mimoriadne expresívny exteriér, alebo interiér, v ktorom cestujúci nájdu prvky s optimalizovanou ergonómiou a pohodlím, kvalitné materiály a vybavenie.

Dômyselný dizajn exteriéru

Profil športového kupé s nízkou strechou má v prípade verzie kombi zaťahovaciu panoramatickú sklenenú strechu. Štíhly bočný profil je vytvarovaný tak, aby sprostredkovával vizuálnu ľahkosť, zatiaľ čo dizajn dômyselnej a technickej prednej časti obsahuje nápadnejšiu lichobežníkovú mriežku, kapotu s prelismi a precízne tvarované adaptívne svetlomety s tenkým dizajnom.

Jednoduchšia jazda v noci

Vďaka zavedeniu technológie adaptívnych LED svetlometov do Európy bude vodič nového Mondea vidieť jasnejšie. Táto inteligentná technológia využíva full-LED svetlomety, ktoré vytvárajú svetlo s farbou slnečného žiarenia, a systém adaptívneho predného osvetlenia, ktorý upravuje uhol vyžarovania svetla zo svetlometu a jeho intenzitu podľa prostredia. V závislosti od rýchlosti vozidla, okolitého svetla, uhla natočenia volantu, vzdialenosti od vozidla vpredu a spustených stieračov čelného skla zvolí jedno zo siedmich nastavení.

Luxusný a komfortný interiér

mondeo-interier-2Vo vnútri privíta vodiča digitálny panel so zobrazením analógových prístrojov. Stredová konzola s elegantným obopínajúcim dizajnom vytvára športový pocit podobný kokpitu lietadla. Prístrojový panel je príjemný na dotyk. Odkladací priestor vpredu v strede a odkladacia schránka pred spolujazdcom majú bavlnené obloženie a sú vyrobené z veľmi kvalitného materiálu s dôkladným remeselným spracovaním. Predné sedadlá s inteligentnou konštrukciou majú tenšie operadlá, takže cestujúci na zadných sedadlách si môžu užívať väčší priestor pre nohy bez obmedzenia komfortu pre vodiča a predného spolujazdca.

Mimoriadna kultivovanosť jazdy

Vodič a cestujúci si v Mondeu môžu vychutnať tichšiu a kultivovanejšiu jazdu. Aj pri vysokých rýchlostiach je možné bez problémov konverzovať. Hluk spôsobený vetrom sa znížil na úroveň, ktorú bolo predtým možné zažiť len vo vozidlách prémiového segmentu, k čomu prispel optimalizovaný tvar stĺpikov dverí a vonkajších spätných zrkadiel, vylepšené tesnenia okolo dverí a okien a dokonalejšia absorpcia hluku v interiéri.

  TECHNOLÓGIE

Systém SYNC 2

mondeo-technologie-1Vodič môže využívať komunikačný systém SYNC 2 s pokročilým hlasovým ovládaním a 8-palcovým farebným dotykovým displejom. Slúži na ovládanie telefónneho systému, systému zábavy, klimatizácie a navigácie, pričom možno používať bežný konverzačný jazyk. Vodič môže dokonca zobraziť zoznam miestnych reštaurácií jednoduchým povelom: Som hladný.

MyKey na ochranu vodičov, začiatočníkov

Moderná technológia MyKey, použitá po prvýkrát v kategórii, umožní majiteľom Mondea naprogramovať kľúč, zvyčajne pre mladých vodičov. Systém MyKey dokáže deaktivovať príjem prichádzajúcich hovorov, obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla, zakázať vypnutie asistenčných a bezpečnostných systémov, obmedziť maximálnu hlasitosť audiosystému prípadne úplne zakázať jeho zapnutie, ak sa vodič a cestujúci nepripútajú bezpečnostnými pásmi.

Zážitok pre pasažierov

Nové Mondeo je okrem toho vybavené senzorom vlhkosti vzduchu, ktorý umožňuje aktivovať preventívne opatrenia proti zahmlievaniu okien. Systém klimatizácie dokáže za 15 minút ochladiť interiér z 55 na 18 °C, čo je rekord v triede. Mondeo sa postará aj o vyšší komfort a pohodlie pre vodiča. Vo výbave sa po prvýkrát v triede nachádzajú funkcie, ako napríklad elektricky nastaviteľný stĺpik riadenia s pamäťovou funkciou, elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, vyhrievaný volant a sedadlá s  masážnou funkciou a vyhrievaním alebo chladením.

Adaptívny tempomat

mondeo-dizajn-3Radarová technológia ďalej umožňuje využiť novú funkciu indikácie vzdialenosti Distance Indication a technológiu adaptívneho tempomatu. Funkcia indikácie vzdialenosti poskytuje vodičovi intuitívnu vizuálnu informáciu o časovom odstupe od vozidla vpredu. Adaptívny tempomat automaticky udržiava zvolenú vzdialenosť od vozidla vpredu.

Aj zaparkovať vie za vás

Mondeo taktiež dokáže vodičovi pomôcť s parkovaním aj výjazdom z parkovacieho miesta. Pokročilá verzia aktívneho parkovacieho asistenta Active Park Assist s technológiou kolmého parkovania Perpendicular Parking umožňuje vodičovi vyhľadať vhodné miesto na parkovanie a zacúvať naň bez nutnosti ovládať volant, či už ide o pozdĺžne alebo kolmé parkovanie. Túto pokročilú funkciu parkovania bude dopĺňať asistent pri vychádzaní z parkovacieho miesta Park-Out Assist, ktorý slúži ako pomôcka pri vychádzaní z pozdĺžneho parkovacieho miesta; a bočný parkovací asistent Side Parking Aid, ktorý na displeji zobrazuje vizuálny pohľad na vozidlo a vydáva zvukové upozornenie pred prekážkami nachádzajúcimi sa na bočných stranách vozidla, vpredu aj vzadu.

  MOTORY

Rozsiahla ponuka motorov

mondeo-technologie-4Prepracovaný 2,0-litrový vznetový motor TDCi s jedným turbodúchadlom s variabilnou geometriou poskytuje výkon 150 a 180 koní. Všetky varianty motora TDCi s objemom 2,0 litra majú upravený blok motora, novú konštrukciu hlavy valcov a vstrekovania paliva a výfukový systém dodatočnej úpravy pre ešte čistejšie emisie. Úplne nové Mondeo bude taktiež prvým vozidlom vo svojej kategórii, ktoré bude vybavené 1,0-litrovým zážihovým motorom. 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford získal v roku 2014 už tretíkrát po sebe ocenenie Medzinárodný motor roka. Po prvýkrát bude pre Mondeo k dispozícii nový 1,5-litrový motor Ford EcoBoost s výkonom 160 koní a  2,0-litrový motor EcoBoost bude mať výkon 203 a 240 koní.

Inteligentný pohon všetkých kolies

Vznetové motory s výkonom 150 a 180 koní budú v roku 2015 dostupné so systémom inteligentného pohonu všetkých kolies, ktorý zabezpečuje plynulý prechod medzi pohonom predných kolies a všetkých kolies a podľa potreby automaticky zlepšuje trakciu a stabilitu na ceste. Systém nepretržite každých 16 milisekúnd sleduje mieru priľnavosti kolies k povrchu vozovky a do 100 milisekúnd dokáže upraviť prenos výkonu na jednotlivé kolesá.

Pre maximálne pohodlnú jazdu

mondeo-dizajn-4Úplne nové Mondeo je taktiež prvým modelom Ford, ktorý ponúkne novú konfiguráciu zavesenia zadných kolies s integrovaným ramenami, vďaka ktorej si cestujúci môžu vychutnať vyššiu úroveň kultivovanosti a lepšie jazdné vlastnosti. Tento model bude postavený na novej globálnej platforme kategórie CD. Na zabezpečenie väčšieho pohodlia pri zachovaní bočnej tuhosti je nutná nová konštrukcia podvozka. Práve tuhosť karosérie je podmienkou skvelého riadenia a ovládania vozidla. Pri prejazde cez nerovnosti dokonca umožňuje spätný pohyb kolies dozadu. Takéto riešenie zabezpečuje komfortnejšiu jazdu a nižšiu hladinu hluku.

  BEZPEČNOSŤ

Silnejšie a bezpečnejšie

mondeo-dizajn-5Úplne nový Ford Mondeo je vyrobený z najmodernejších materiálov pomocou najnovších výrobných postupov s cieľom zabezpečiť väčšiu tuhosť a vyššiu bezpečnosť pri súčasnom znížení hmotnosti a zabezpečení ekologickej udržateľnosti. Ide o prvú konštrukciu spoločnosti Ford, ktorá spĺňa požiadavky na ochranu chodcov v USA aj v Európe. Karoséria Mondea je zo 61 percent vyrobená z vysokopevnej ocele. Pri konštrukcii strechy sa používa kalená oceľ.

Novinky v konštrukcii vozidiel

Medzi novinky využité pri konštrukcii možno zaradiť torzný stabilizátor s unikátnou konštrukciou, ktorý obmedzuje posun prevodovky pri čelnom náraze, čím sa minimalizuje pohyb hrebeňového riadenia, prahy dverí vyrobené z martenzitovej bórovej ocele pre lepšiu ochranu pri bočnom náraze, prírubovú konštrukciu krytu medzi čelným sklom a kapotou, ktorý sa v prípade nárazu ohne a lepšie pohltí energiu alebo integrovaný prvok spájajúci podbeh kolesa s konštrukciou v zadnej časti podvozka, ktorý zvyšuje torznú tuhosť až o 25 percent.

Airbagom pomôžu bezpečnostné pásy

mondeo-technologie-5V novom Mondeu má európsku premiéru technológia nafukovacích zadných bezpečnostných pásov. Ako prvé vozidlo vo svojej kategórii bude mať vo výbave bezpečnostné pásy, ktoré sa v prípade nehody rýchlo nafúknu v priebehu 40 milisekúnd. Sily nárazu sa rozložia na päťkrát väčšiu oblasť tela, než je možné dosiahnuť pomocou klasických bezpečnostných pásov.

Vycíti nebezpečenstvo

Funkcia rozpoznávania chodcov Pedestrian Detection dokáže identifikovať ľudí a obmedziť závažnosť kolízií pri rýchlostiach až do 80 km/h. Ak systém zaznamená pred vozidlom chodca s rizikom bezprostrednej kolízie, vydá najprv zvukové a vizuálne varovanie. Ak vodič nereaguje, systém zmenší vzdialenosť medzi brzdovými doštičkami a kotúčmi, čím sa skráti čas potrebný na začatie brzdenia. Ak vodič nereaguje, vozidlo začne samostatne a automaticky brzdiť.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Focus, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.


Stiahnite si cenník limitovanej ponuky pre nové MONDEO
 

 

banner-mondeo.jpgmondeo-dizajn-1.jpgmondeo-dizajn-2.jpgmondeo-dizajn-3.jpgmondeo-dizajn-4.jpgmondeo-dizajn-5.jpgmondeo-dizajn-6.jpgmondeo-interier-1.jpgmondeo-interier-2.jpgmondeo-technologie-1.jpgmondeo-technologie-2.jpgmondeo-technologie-3.jpgmondeo-technologie-4.jpgmondeo-technologie-5.jpgmondeo-technologie-6.jpg

 Ford.Nitra
 Mazda.Nitra
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider