Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ford Ranger je najpredávanejší európsky pickup

Bratislava, 18. december 2015 – Ford Ranger je najpredávanejší európsky pickup – za prvých jedenásť mesiacov roka 2015 sa predalo 25 500 vozidiel, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 32 percent.

Predaje súčasného modelu Ford Ranger od jeho európskeho uvedenia na konci roka 2011 rýchlo rástli. Podiel modelu Ranger v 20 tradičných európskych krajinách* vzrástol z 11,7 percenta v roku 2012 na 23,5 percent v prvých desiatich mesiacoch tohto roka. Podľa najnovších údajov spoločnosti Ford sa Ranger dostal na prvú priečku pred svojich konkurentov, vrátane modelu Toyota Hilux.

Keďže dopyt zákazníkov sa zväčšuje, spoločnosť Ford pripravuje koncom roka 2015 uvedenie nového modelu Ranger s odvážnym novým dizajnom, špičkovými technológiami a nižšou spotrebou paliva.

Nový Ford Ranger Double Cab si zachoval maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek Euro NCAP z roku 2012 a je tak jediným vozidlom vo svojom segmente s najvyšším hodnotením nárazových testov od nezávislého skúšobného orgánu.

Ford2015 IAA RangerWildtrak Front 01

„Kombinácia všestranných schopností, robustnej konštrukcie a bezpečnosti modelu Ranger je aj naďalej neprekonateľná,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Počet objednávok pre nový Ranger už prekonal očakávania – silný dopyt evidujeme najmä po vlajkovej lodi Wildtrak s exkluzívnym dizajnom exteriéru a interiéru a nápadnou novou charakteristickou oranžovou farbou Pride Orange.“

Nový Ford Ranger je vybavený množstvom asistenčných technológií pre väčšie pohodlie a komfort, vrátane systému varovania pred opustením jazdného pruhu a pomocníka pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu, adaptívneho tempomatu so systémom upozorňujúcim vodiča na nebezpečenstvo kolízie, systému rozpoznávania dopravných značiek, predného a zadného parkovacieho asistenta, spätnej kamery a elektronického stabilizačného systému (súčasť štandardnej výbavy) s funkciou zmiernenia následkov pri prevrátení a stabilizačného systému prívesu.

Ford2015 IAA RangerWildtrak RearClosed 01

Medzi ďalšie inteligentné technológie patrí hlasom aktivovaný komunikačný systém SYNC 2, asistent rozjazdu do kopca, systém kontroly zjazdu z kopca, systém adaptívnej regulácie zaťaženia a núdzový brzdový asistent.

Nový Ranger má vďaka efektívnym pohonným jednotkám vynikajúcu spotrebu paliva.

Technológia automatického vypnutia a zapnutia motora a zavedenie elektrického posilňovača riadenia sa podieľajú na znížení spotreby paliva až o 17 percent.**

Ford2015 IAA RangerWildtrak Dashboard 01

Ford2015 IAA Ranger 001

Ranger Technológie 1

** Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime sú odmerané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a (ES) 692/2008 v platnom znení. Uvedená spotreba paliva a emisie CO2 platia pre variant vozidla, nie pre konkrétne vozidlo. Používaný štandardný skúšobný postup umožňuje vzájomné porovnanie rôznych typov vozidiel od rôznych výrobcov. Pri určovaní spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime vozidla zohrávajú úlohu okrem spotreby paliva samotného vozidla aj iné netechnické faktory, ako je napríklad spôsob jazdy. CO2 je hlavný plyn vyvolávajúci skleníkový efekt a spôsobujúci globálne otepľovanie.

 Ford.Nitra
 Mazda.Nitra
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider