Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Medzinárodný pick-up roka 2013

Nový Ford Ranger získal titul „Medzinárodný pick-up roka 2013“ Porota ocenila „dokonalú zmes“ schopností na ceste a v teréne

Nový Ford Ranger získal titul „Medzinárodný pick-up roka 2013“; porotcovia ocenili jeho zdatnosť na ceste aj v teréne, skvelú ponuku motorov, vysokú užitočnú hmotnosť, ťažnú schopnosť a bezpečnosť.

  • Všetci členovia poroty dali nový Ranger na prvé miesto.                                                                                         
  • Zisk titulu „Medzinárodný pick-up roka 2013“ nasledoval po udelení ocenení „Medzinárodná dodávka roka 2013“ pre nový Transit Custom a „Medzinárodný motor roka 2012“ pre 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost.

DUBLIN, 5. novembra 2012 – Nový Ford Ranger získal ocenenie „Medzinárodný pick-up roka 2013“.

Každý člen poroty označil nový Ranger ako svoju voľbu číslo jeden; porotcovia ocenili najmä jeho schopnosti na ceste aj v teréne, skvelú ponuku motorov, vysokú užitočnú hmotnosť, ťažnú schopnosť a bezpečnosť.

Nový Ranger získal titul „Medzinárodný pick-up roka 2013“ na základe intenzívneho testovania v areáli Millbrook Proving Ground v anglickom Bedfordshire, v ktorom dostal 47 bodov, čo je viac ako súčet bodov udelených konkurentom Isuzu D-Max a Volkswagen Amarok, ktorí sa umiestnili na druhom a treťom mieste. Cenu spoločnosti Ford odovzdal predseda poroty Pieter Wieman na výstave Fleet Transport EXPO 12 v Dubline.

„Ford Ranger je úžasne všestranné vozidlo, ponúkajúce dokonalú zmes komfortu a stability na ceste v kombinácii s terénnymi schopnosťami,“ povedal Jarlath Sweeney, írsky člen poroty tvorenej novinármi venujúcimi sa úžitkovým vozidlám, ktorý je zároveň členom poroty udeľujúcej ocenenia „Medzinárodná dodávka roka“.

Nový Ranger je k dispozícii v troch karosárskych verziách s rôznymi typmi kabín – Double, Super a Regular, ktoré patria medzi najpriestrannejšie v tejto triede. Ďalej ponúka dva výkonné, no hospodárne vznetové motory Duratorq TDCi v kombinácii s pohonom 4x2 alebo 4x4.

„Ranger je skvelý na prácu aj na voľný čas, a ten rozdiel zákazník určite pocíti hneď po usadnutí za volant,“ povedal Paul Randle, riaditeľ pre globálny sortiment úžitkových vozidiel spoločnosti Ford of Europe. „Toto prestížne ocenenie je dôkazom skvelej práce našich globálnych produkčných tímov a určite sa môžeme tešiť aj na to, čo nám prinesie uvedenie kompletne vynovených modelov Transit a Transit Connect v roku 2013.“

Od základov prepracovaný nový Ranger teraz ponúka väčšie užitočné zaťaženie a najväčšiu prípustnú hmotnosť prívesu v danej triede. Prinesie aj rôzne inovatívne prvky prispievajúce ku komfortu cestovania a pomáhajúce vodičovi pri vedení vozidla. Navyše ide o vôbec prvý pickup, ktorému sa podarilo získať 5 hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP.

Spoločnosť Ford už tento rok získala ocenenie „Medzinárodná dodávka roka 2013“ za úplne nový Transit Custom a titul „Medzinárodný motor roka 2012“ za 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost.

Nový Ford Ranger je už v predaji na všetkých významných európskych trhoch.

RangerInternationalPickupAward2013

 Ford.Nitra
 Mazda.Nitra
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider