Výroba historicky prvého Rangera Plug-in Hybrid sa spustí koncom roka 2024 a prvé vozidlá sa k zákazníkom dostanú začiatkom roka 2025. Pre spoločnosť Ford bude nový model predstavovať významný krok vpred v rámci jej plánov ponúknuť zákazníkom v segmente pickupov strednej veľkosti kompletné spektrum dostupných druhov pohonu.
 
Okrem toho budú môcť majitelia vozidla Ranger Plug-in Hybrid profitovať z ekosystému riešení Ford Pro – ktorý im uľahčí prechod k elektrickým vozidlám a pomôže ich podnikom prosperovať prostredníctvom dostupných možností nabíjania, softvéru a služieb.
 
„Ranger Plug-in Hybrid pomôže zákazníkom vykročiť do elektrifikovanej budúcnosti s väčším sebavedomím a lepšími schopnosťami než kedykoľvek predtým. Zároveň udrží Ranger na čele inovácie a zaistí mu vedúce postavenie v segmente pickupov strednej veľkosti,“ uviedol Hans Schep, generálny riaditeľ divízie Ford Pro v Európe.
 
Ranger Plug-in Hybrid príde s kombináciou (2,3)-litrového zážihového motora Ford EcoBoost, elektromotora a dobíjateľného akumulátora, vďaka ktorej dosiahne väčší krútiaci moment než ktorýkoľvek iný Ranger – a zároveň bude schopný jazdiť v čisto elektrickom režime pri plánovanom dojazde viac ako 45 kilometrov.1 Schopnosť jazdiť čisto na elektrinu otvára majiteľom podnikov nové možnosti v stále rastúcom počte miest s nízkoemisnými zónami.
 
Maximálna hmotnosť brzdeného prívesu je v prípade variantu Ranger Plug-In Hybrid na plánovanej úrovni 3 500 kg – čo zodpovedá zvyšku modelového radu Ranger.(2)
 
Okrem toho ponúkne Ranger Plug-in Hybrid aj systém Pro Power Onboard, pomocou ktorého si zákazníci budú môcť napájať svoje elektrické nástroje a spotrebiče s vysokým prúdovým odberom na pracovisku či táborisku v divočine – stačí, ak ich zapoja do elektrických zásuviek zabudovaných na korbe alebo v kabíne. To znamená, že hlučné, neskladné a ťažké generátory môžete nechať doma a na korbe vám ostane viac miesta na iné vybavenie a výstroj.(3)
 
Okrem elektriny na požiadanie získajú zákazníci od vozidla Ranger Plug-in Hybrid vďaka režimom elektrickej jazdy(4) aj možnosť flexibilnejšieho rozhodovania o tom, ako a kedy využívať energiu z akumulátora.
 
Ranger Plug-In Hybrid má vo výbave aj osvedčený pohon štyroch kolies pre jazdu v teréne,5 možnosť voľby jazdného režimu či pokročilé bezpečnostné a asistenčné systémy vodiča, ktorými je Ranger povestný.(4)
 
„Naši zákazníci chcú elektrifikované vozidlá, ktoré poskytujú silný výkon a prijateľné náklady na vlastníctvo bez toho, aby museli robiť kompromisy pri vlastnostiach, ktoré na svojom pickupe milujú,“ doplnil H. Schep. „Ranger Plug-in Hybrid prináša to najlepšie z oboch svetov z pohľadu práce, zábavy aj rodiny – ponúkne zákazníkom elektrickú jazdu bez výfukových emisií pri kratších cestách alebo výkonný hybridný režim, ktorý poskytuje neuveriteľnú úroveň terénnych schopností, užitočného zaťaženia i ťažnej kapacity. A vďaka systému Pro Power Onboard môžu majitelia modelu Ranger po prvýkrát celkom jednoducho napájať svoje pracovisko či táborisko.“
 
 
 
 
###
 
 (1) Oficiálne homologované údaje o dojazde, spotrebe paliva a emisiách CO2 budú zverejnené pred začiatkom predaja. V súlade s celosvetovo harmonizovaným skúšobným postupom pre ľahké vozidlá (WLTP). Plánovaný dojazd vyše 45 km je možné dosiahnuť s plne nabitou batériou – v závislosti od aktuálnej série a konfigurácie batérie. Skutočný dojazd sa môže líšiť kvôli rôznym faktorom (napr. poveternostné podmienky, štýl jazdy, profil trasy, stav vozidla, vek a stav lítiovo-iónovej batérie).
 
Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu na elektrinu podľa WLTP sa určujú v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) 715/2007 a (EÚ) 2017/1151 v platnom znení. Použité štandardné skúšobné postupy umožňujú porovnávať medzi rôznymi typmi vozidiel a rôznymi výrobcami. Rozsahy emisií CO2 a spotreby paliva sa môžu líšiť podľa variantov vozidla, ktoré sú v ponuke na jednotlivých trhoch.
 
(2) Maximálna hmotnosť ťahaného prívesu sa líši v závislosti od nákladu, konfigurácie vozidla, príslušenstva a počtu cestujúcich.
 
(3) Maximálne užitočné zaťaženie sa líši v závislosti od príslušenstva a konfigurácie vozidla. Nosnosť konkrétneho vozidla nájdete na štítku na stĺpiku dverí.
 
(4) Asistenčné systémy vodiča sú len doplnkom a nenahrávajú vodičovu pozornosť, úsudok a potrebu riadiť vozidlo. Nenahrádzajú bezpečnú jazdu. Podrobnosti a obmedzenia nájdete v používateľskej príručke.
 
(5) Pred jazdou v teréne si vždy prečítajte používateľskú príručku, oboznámte sa s náročnosťou terénu a trate a použite vhodné bezpečnostné vybavenie.
 
O spoločnosti Ford Motor Company
Ford Motor Company (NYSE: F) je globálna spoločnosť so sídlom v meste Dearborn v štáte Michigan, odhodlaná pomáhať pri budovaní lepšieho sveta, kde sa každý človek môže slobodne pohybovať a ísť za svojím snom. Vo svojom pláne Ford+ zameranom na rast a vytváranie hodnôt spája spoločnosť existujúce silné stránky, nové možnosti a stále aktívne vzťahy so zákazníkmi, s cieľom obohatiť ich skúsenosti a prehĺbiť vernosť. Spoločnosť Ford vyvíja a dodáva inovatívne, žiadané nákladné vozidlá, športové úžitkové vozidlá, úžitkové dodávky a osobné automobily značky Ford a luxusné vozidlá značky Lincoln spolu s pripojenými službami. Robí tak prostredníctvom troch obchodných divízií orientovaných na zákazníka: Ford Blue vyrába kultové benzínové a hybridné vozidlá, Ford Model e vyvíja prevratné elektromobily spolu so zabudovaným softvérom, ktorý definuje stále aktívne digitálne zážitky pre všetkých zákazníkov, a Ford Pro pomáha firemným zákazníkom pretvárať a rozširovať podnikanie prispôsobovaním vozidiel a služieb na mieru podľa ich potrieb. Okrem toho sa Ford venuje aj riešeniam mobility prostredníctvom divízie Ford Next a poskytuje finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Ford zamestnáva približne 173 000 ľudí na celom svete. Viac informácií o spoločnosti, jej produktoch a službách nájdete na stránke corporate.ford.com.
Ford je globálna americká značka, pôsobiaca v Európe už viac ako 100 rokov, ktorá sa zasadzuje o slobodu pohybu, čo ide ruka v ruke so starostlivosťou o planétu i ľudí navzájom. Plán Ford+, ktorý spoločnosť realizuje spoločne s obchodnými divíziami Model e, Ford Pro a Ford Blue, urýchľuje v Európe jej prechod na čisto elektrickú a uhlíkovo neutrálnu budúcnosť do roku 2035. Spoločnosť sa posúva vpred prostredníctvom nových, odvážnych elektromobilov, navrhnutých s ohľadom na európskych vodičov a inovatívnych vďaka službám, ktoré pomáhajú ľuďom spájať sa, komunitám rásť a podnikom prosperovať. Medzi prevádzky zamerané na predaj a servis vozidiel Ford na 50 samostatných európskych trhoch patrí i spoločnosť Ford Motor Credit Company, divízia zákazníckych služieb Ford Customer Service Division a 14 výrobných závodov (osem podnikov s plnou majetkovou účasťou a šesť nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností) so štyrmi centrami v nemeckom Kolíne nad Rýnom, španielskej Valencii a v našom spoločnom podniku v rumunskom meste Craiova a tureckej provincii Kocaeli. Ford zamestnáva približne 34 000 ľudí vo svojich prevádzkach s plnou majetkovou účasťou a konsolidovaných podnikoch s účasťou iných spoločností a približne 54 000 ľudí, ak sa zarátajú aj nekonsolidované podniky v celej Európe. Viac informácií o spoločnosti, jej produktoch a službe Ford Credit nájdete na stránke corporate.ford.com.